Wzrost temperatury jest pewnym objawem postępującej choroby i wskazaniem do podjęcia działań wyjaśniających tego przyczynę. Dalsza pomoc w dużej mierze zależy od tego, jak kompetentnie i dokładnie mierzona jest temperatura ciała. Na rynku dostępne są różne rodzaje przyrządów, jednak największym zainteresowaniem cieszą się termometry do ucha.

Na co zwrócić uwagę wybierając termometr do ucha?

Termometr do ucha mierzy energię promieniowania podczerwonego pochodzącego z błony bębenkowej ucha i pobliskich tkanek. Energia ta jest gromadzona przez soczewki i przetwarzana na odpowiednią wartość temperatury. Jest to bezpieczny sposób dokonywania pomiaru nawet u małych dzieci, ponieważ sonda jest zbyt krótka, aby przebić błonę bębenkową. Przewód słuchowy niemowląt i małych dzieci jest węższy niż sonda termometru, tj. nie dociera do wrażliwych części ucha. Wystarczy ostrożnie włożyć sondę do ucha, a gdy poczuje się opór należy pozostawić sondę w tej pozycji.

Czy termometr do ucha na podczerwień może zaszkodzić zdrowiu?

Termometr do ucha nie emituje fal ani ciepła, działa tylko jako odbiornik ciepła. W przypadku zapalenia lub infekcji ucha zalecane jest wykonywanie pomiarów w drugim uchu lub mierzenie temperatury za pomocą elektronicznych termometrów przeznaczonych do pomiaru w innych miejscach, na przykład w jamie ustnej, pod pachą lub w odbytnicy.

Wskaźniki pomiaru za pomocą termometru dousznego są porównywalne ze wskaźnikami temperatury uzyskanymi za pomocą wysokiej, jakości termometru do pomiaru doustnego. Wskaźniki pomiarów odbytu są nieco wyższe niż wskaźniki ustne. Na pomiary pachowe najbardziej wpływa temperatura pokojowa, więc ich dokładność jest trudna do zweryfikowania. Pomiary pachowe są niższe niż pomiary ustne.

Termometr do ucha na podczerwień zapewnia najszybszy i najwygodniejszy pomiar

Szybkość pomiaru temperatury wynosi od 1 do 3 sekund, w zależności od modelu. Dostępne są przyrządy ze specjalną konstrukcją, co pozwala mierzyć temperaturę zarówno w małżowinie usznej, jak i na czole, dzięki specjalnemu czujnikowi. Przeniesienie termometru z jednego trybu do drugiego jest bardzo proste: jeśli na czujniku założona jest specjalna głowica, termometr jest automatycznie konfigurowany do pomiaru w obszarze na czole, jeśli zostanie zdjęta, termometr jest gotowy do pomiaru temperatury w małżowinie usznej.

Takie termometry są idealne dla małych dzieci. Za ich pomocą można szybko zmierzyć temperaturę bez przeszkadzania dziecku nawet podczas snu. Termometr do ucha umożliwia pomiar temperatury powietrza, przedmiotów, cieczy (bez zanurzania przyrządu w cieczy). Jest to pożądana funkcja przez rodziców małych dzieci, którzy często muszą kontrolować temperaturę w pokoju dziecięcym, mleka w butelce i wiele innych rzeczy.

Wysokiej, jakości termometr do ucha posiada następujące zalety:

  • Bardzo szybkie wyniki – po 1 sekundzie
  • Koniec pomiaru przechwytuje sygnał audio
  • Podświetlana sonda i wyświetlacz dla łatwego pomiaru
  • Ma zdolność zapamiętywania ostatnich kilku wyników
  • Ma funkcję automatycznego wyłączania
  • Kapturki ochronne dostarczane z urządzeniem zapewniają higienę
  • Długa praca, ze względu na możliwość wymiany baterii
  • Można wybrać jednostkę miary – Fahrenheita lub Celsjusza
  • Bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Elektroniczny termometr do ucha z precyzyjnym dopasowaniem

Zaawansowany technologicznie termometr do ucha umożliwia pomiar temperatury wraz dopasowaniem wyniku do wieku dziecka. Jest to również odpowiedni przyrząd dla osób dorosłych, którzy nie chcą dokonywać pomiarów w innych obszarach ciała. Można zakupić termometr do ucha z podgrzewaną końcówką, co zapewnia dokładny pomiar i odczyt temperatury. Miękka sonda nie podrażnia wejścia do kanału słuchowego, ponadto sygnały dźwiękowe i świetlne pomagają umieścić prawidłowo termometr. Dostępne są również modele z technologią przypominającą o konieczności wyczyszczenia sondy po użyciu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *