Marka Microlife powstała w 1981 roku. W tym właśnie czasie firma wyprodukowała jej pierwszy termometr kliniczny. Od tego momentu zarysował się kierunek linii produkcyjnej, który skupił się na sprzęcie do profesjonalnej diagnostyki domowej.

Główne założenia i grupa docelowa

Założeniem firmy jest produkcja urządzeń do pomiarów, tak aby każdy domowy użytkownik mógł wykonywać podstawowe badania i kontrole swojego ciała takie jak: temperatura, ciśnienie, waga czy regulacja astmy. Marka nie skupia się jednak tylko na urządzeniach do diagnostyki, ale również ma w swojej ofercie inhalatory czy poduszki to termoterapii. W przypadku urządzeń do pomiaru ciśnienia marka oferuje technologie takie jak: Afib, MAM i PAD. Jeżeli chodzi o leczenie astmy firma ma w swojej ofercie tzw. nebulizery, czyli inhalatory działające nieco inaczej niż te tradycyjne proszkowe i ciśnieniowe. Dzięki tym rozwiązaniom zmniejszają się skutki uboczne, a dany lek rozprowadzany jest równomiernie po płucach i oskrzelach.

Obecnie marka rozwija się w kierunku jak najmniejszej ingerencji w organizm człowieka, dlatego też tworzone są ciśnieniomierze elektryczne. Firma w swojej ofercie posiada termometr IR, dzięki którym można zbadać temperaturę bezdotykowo oraz termometry elektroniczne, dzięki którym wynik pomiaru można uzyskać po 60, a nawet po 10 sekundach.

Microlife to firma, która skupia się na kilku rodzajach asortymentu i w tym właśnie kierunku rozwija swoje technologie. Popularność i ergonomia sprawiają, że dystrybucja odbywa się tu na bardzo dużą skalę. W Polsce marka ma swoją siedzibę w Rzeszowie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *